Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Foto ilustruese

Kosova & Rajoni

Kosovë, 1 viktimë dhe 11 raste të reja infeksioni nga COVID-19 në 24 orët e fundit

10 Qershor, 15:36| Përditesimi: 10 Qershor, 15:39

KOSOVË- Në 24 orët e fundit është regjistruar vetëm 1 viktimë nga COVID-19. Ndërkohë,  nga 2.660 testime të kryera janë identifikuar 11 raste të reja infeksioni nga 21 që ishin një ditë më parë.

Sipas shifrave të Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orë janë shëruar 109 qytetarë, ndrësa që nga fillimi i pandemisë numri i të shëruarve ka shkuar në 104.563.

Numri total i infektimeve ka shkuar 107.544, ndërkohë që ai i viktimave është 2.248 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë, duke përfshirë edhe përditësimet e ditës së sotme.

Ndërkaq, raste aktive në të gjithë vendin janë 733.

Procesi i vaksinimit në Kosovë ka nisur në mars, ndërkohë që fushata po vazhdon.

Në 24 orët e fundit 3.730 qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19, ndërsa që nga fillimi i vaksinimit 90.217 qytetarë kanë marrë dozën e vaksinës.

 

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?