Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj

Monika Kryemadhi dhe Kreshnik Spahiu

Politikë

KQZ miratoi rezultatin e zgjedhjeve, Kreshnik Spahiu ironizon: PD-LSI s'ka regjistruar asnjë ankesë! Nesër fillon lufta drejt fitores

4 Maj, 20:26| Përditesimi: 4 Maj, 20:28

KQZ miratoi sot rezultatin për të 12 qarqet e vendit dhe për 140 deputetët që do të përbëjnë parlamentin e ri të vendit të dalë nga zgjedhjet e 25 prillit.

Partitë politike dhe kandidatët e pavarur kanë 5 ditë afat të bëjnë ankimim në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve (KAS), e ndërsa PD dhe LSI kanë hedhur akuza se PS ka manipuluar zgjedhjet dhe ka vjedhur votat, sërish nuk kanë paraqitur asnjë ankesë.

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar pikërisht  me këtë fakt, ndërsa shkruan në Facebook se "nesër fillon lufta drejt fitores".

"KQZ zyrtarizoi rezultatin e zgjedhjeve. PD-LSI s'ka regjistruar asnjë ankesë. Nesër fillon lufta drejt fitores", shkruan ai në Facebook.

J.SH./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?