Piano, bibliotekë

Lifestyle

Kur frymëzimi takon imagjinatën edhe e vjetra bëhet e 're'! Njerëz që kanë ricikluara sende 'ta harruara' dhe i shndërruan në art

14 Tetor, 23:02| Përditesimi: 14 Tetor, 23:06

Kur frymëzimi, e bukura dhe arti bëhen bashkë nuk ka limite në mrekulli që mund të krijojnë duart e njeriut. Mund të transformojnë gjënë më të vjetër dhe në sy më të parëndësishme në një mrekulli të vërtet! Në fotot e më poshtë do të shohim se si një piano, një thikë plastike apo një vazo e thyer mund të shndërrohet në një aksesor të bukur për shtëpinë tuaj.

  •  Një divan i krijuar nga një vaskë e vjetër

  • Ja si me një piano të vjetër mund të krijoni një bibliotekë magjike

  • Një kitare e krijuar me skateboarde

  • Një patë e lezetshme e krijuar nga thika plastike

  • Ja çfarë mund të krijoni me një vazo të thyer

  • Një akuarium i krijuar nga një tv i vjetër

J.GJ./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?