Programacion

E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar
E Mërkurë
26
Janar
E Enjte
27
Janar
E Premte
28
Janar
E Shtunë
29
Janar

Këngëtarja Julia Absar

Bota

Lira në kolaps, 'çmenden' turqit, hapin 200 shishe shampanjë brenda natës për këngëtaren e njohur

29 Nëntor 2021, 12:28| Përditesimi: 29 Nëntor 2021, 12:32

TURQI- Dyqind shishe shampanjë u hapën mbrëmjen e djeshme për këngëtaren joshëse Hülya Avşar, në një kohë kur lira turke është në kolaps.

Mediat turke janë përqendruar te fustani i zi me kurrizin jashtë të këngëtare dhe rikthimin e saj pas 3 vitesh në skenë, duke “harruar” se ekonomia e vendit po ecën drejt “greminës”.

“Nuk jam mësuar të më presin kështu. Hera e parë që kanë hapur kaq shumë shishe shampanje për mua.”, është shprehur ajo pas performancës së saj.

Megjithëse turqit janë në vështirësi ekonomike për shkak të lira turke ka shënuar rekordin më të ulët kundrejt dollarit gjatë kësaj jave, ata duket se e shijojnë çdo moment!

Dy ditë më parë, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka urdhëruar një hetim mbi manipulimet e mundshme të monedhës.

J.GJ./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?