Programacion

E Hënë
12
Prill
E Martë
13
Prill
E Mërkurë
14
Prill
E Enjte
15
Prill
E Premte
16
Prill
E Shtunë
17
Prill
E Diel
18
Prill
E Hënë
19
Prill
E Martë
20
Prill
E Mërkurë
21
Prill
E Enjte
22
Prill
E Premte
23
Prill
E Shtunë
24
Prill
E Diel
25
Prill
Politikë

Mandati 10 i Ruçit në Fier në rrezik! PD njësoj si në 2017, ‘tkurret’ LSI!

7 Prill, 23:06| Përditesimi: 9 Prill, 16:40

Mandati i kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi duket se është vënë në rrezik. Sipas sondazhit të institutit italian Piepoli, PS-ja në Fier merr deri në 9 mandate, e ndërsa Ruçi është i renditur në vendin e 10, si një sfidë siç e ka cilësuar kryeministri Edi Rama për të qenë në vijën e zjarrit e për të shtyrë përpara grupin. Nga ana tjetër PD-ja mbetet në të njëjtat kuota si në zgjedhjet e kaluara, LSI ‘tkurret’ krahasuar me 2017. Sipas sondazhit, shanse për të marrë një mandat në këtë qark ka Partia Nisma Thurje dhe Lëvizja për Ndryshim e Jozefina Topallit.

B.K.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?