Programacion

E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar
E Mërkurë
26
Janar
E Enjte
27
Janar
E Premte
28
Janar
E Shtunë
29
Janar
E Diel
30
Janar
E Hënë
31
Janar
E Martë
1
Shkurt

Foto ilustruese

Kosova & Rajoni

Maqedoni e Veriut/ 460 të infektuar dhe 7 viktima në 24 orët e fundit! 8,001 raste aktive me COVID

30 Nëntor 2021, 16:38| Përditesimi: 30 Nëntor 2021, 16:42

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 460 raste të reja me koronavirus nga 2,424 testime të kryera.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit 7 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se 543 pacientë janë shëruar gjatë këtyre 24 orëve.

Që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 7,581 viktima dhe 215,585 janë diagnostikuar me COVID.

Në të gjithë vendin mësohet se janë 8,001 raste aktive me COVID.

M.Ç/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë: