Programacion

E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
Kronikë

Mazhoranca paralajmëron përmbytje në zonën e Divjakës

29 Nëntor 2021, 17:49| Përditesimi: 29 Nëntor 2021, 18:06

Mazhoranca ka paralajmëruar qytetarët në brigjet e Shkumbinit, që të largojnë bagëtitë apo mjete bujqësore përgjatë lumit nga Çerma e sipërme dhe çermat e tjera përgjatë Shkumbinit për shkak të rrezikut për përmbytje.

"Papër, Elbasan, Këtu është vendi i duhur për të parë nivelin e prurjeve të Shkumbinit, të cilat mund të rrezikojnë ekonomitë bujqësore në Bashkinë e Divjakës. Prurjet janë të larta dhe vijimi i reshjeve, në Librazhd mund ta rrisë edhe më tej nivelin e Shkumbinit. Prandaj duhen larguar bagëtitë apo mjetet bujqësore nga tokat përgjatë lumit nga Çerma e sipërme dhe çermat e tjera përgjatë Shkumbinit", shkruan kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

 


Lajmi kryesor:

Moti i keq 'mbërthen' Shqipërinë! Vjosa e Shkumbini dalin nga shtrati dhe shkaktojnë përmbytje! Ministria e Mbrojtjes: Ja qarqet më problematike


B.K.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?