Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Laver Bariu

Politikë

Meta kujton artistin e sazeve të Përmetit, Laver Bariun: Kryeveprat e tij frymëzuese muzikore do të jetojnë sa të ketë shqiptarë

26 Janar, 12:17| Përditesimi: 26 Janar, 12:20

Presidenti, ilir Meta ditën e sotme, përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka kujtuar përvjetori e ndarjes nga jeta të artistit Laver Bariu.

Ai shkruan se ustai i madh i sazeve të Përmetit, artisti i jashtëzakonshëm Bariu , është përjetësuar si një ndër shprehësit më të fuqishëm të halleve, derteve dhe gëzimeve të popullit tonë.

Meta shton se kryeveprat frymëzuese muzikore që ka lënë trashëgimi muzikanti, i përkasin çdo epoke dhe tingujt e kabave të tij do të jetojnë sa të ketë shqiptarë.

“I paharruar kujtimi i Usta Laverit!”, shkruan presidenti në fund,

 

 

J.GJ./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?