Programacion

E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar

Igli Hasani dhe Ilir Meta

Politikë

Igli Hasani largohet nga posti iambasadorit të Shqipërisë pranë OSBE-së në Vjenë, emërohet në një tjetër post, Meta firmos lirimin nga detyra

11 Nëntor 2021, 16:39| Përditesimi: 11 Nëntor 2021, 17:27

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme vendimin për lirimin nga detyra të ambasadorit të Shqipërisë Igli Hasani, pranë misionit të OSBE dhe organizatave ndërkombëtare në Vjenë.

Burime zyrtare për 'Report Tv' bëjnë me dije se Hasani ka marrë një tjetër detyrë si koordinator ekonomiko-ambiental i OSBE, për këtë arsye ka zgjedhur të lë postin e ambasadorit.

Ilgli Hasani është emëruar në këtë post që prej 17 dhjetorit të vitit 2017.

Dekret lirim ambasadori Igli Hasani

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?