Programacion

E Hënë
12
Prill
E Martë
13
Prill
E Mërkurë
14
Prill
E Enjte
15
Prill
E Premte
16
Prill
E Shtunë
17
Prill
E Diel
18
Prill
E Hënë
19
Prill
E Martë
20
Prill
E Mërkurë
21
Prill
E Enjte
22
Prill
E Premte
23
Prill
E Shtunë
24
Prill
E Diel
25
Prill
Aktualitet

Ndërprerja e punës në Rinas, kryetari i KKSH: Situatë e stisur nga politika qorre, jemi pranë qeverisë! T'u jepet mësim atyre që bllokuan lëvizjen

7 Prill, 15:35| Përditesimi: 7 Prill, 15:39

Federata e Transportit e Telekomunikacionit pranë Konfedaratës së Sindikatave të Shqipërisë (KKSH) ka reaguar lidhur me ndërprerjen e punës nga ana e kontrollorëve në Rinas që solli dhe ndërprerjen e fluturimeve, duke e quajtur këtë një situatë të stisur nga politika e vjetër.

Në reagimin e kryetarit të federatës Tonin Gjinaj, thuhet se janë pranë qeverisë në zgjidhjen e kësaj situate me besimin që do u jepet mësimi i duhur konform ligjit përgjegjësve.

"Federata e Transportit e Telekomunikacionit pranë Konfedaratës së Sindikatave të Shqipërisë (KKSH) me indinjatë mëson për ndërprejen e punës nga kontrolloret e ALBCONTROL, të stisur nga politika qorre e politikës së vjetër, në kundërshtim me nenin 197 të Kodit të Punës. Jemi pranë Qeverisë në zgjidhje të kësaj situate me besimin që do u jepet mësimi i duhur konform ligjit atyre që sot tentuan të bllokojnë lëvizjen e lirë të njerëzve. Në këtë kohë pandemie nuk ka greva, por solidaritet me njëri-tjetrin. Me konsideratë, Kryetari i Federatës së Transportit e Telekomunikacionit pranë KSSH Tonin Gjinaj ", thuhet në reagim.

Be.K./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?