Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
Politikë

Nesër Kuvend pas zgjedhjeve të 25 prillit, PS synon shkarkimin e Metës! Deputetët që ulen për herë të fundit në parlament

3 Maj, 22:00| Përditesimi: 4 Maj, 07:35

Ditën e nesërme në orën 10:00 do të mblidhet Kuvendi, për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit. Kuvendi do të mblidhet me deputetët aktual ku shumicë prej tyre do të ulen për herë të fundit në parlament, ndërsa 140 deputetët e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit do të betohen në shtator.

Sot paradite Konferenca e Kryetarëve vendosi zhvillimin e seancave plenare në datat 4 maj, 6 maj, 13 maj dhe 20 maj 2021. Çështje të rëndësishme pritet të kthehen në tavolinat e diskutimit, ku mbi të gjitha qëndron ajo e shkarkimit të Presidentit të Republikës. Në seancën e nesërme në rend dite janë futur për votime mes të tjerave edhe disa dekrete të Presidentit si dhe akte normative të qeverisë që lidhen me marrëveshje për sigurimin e vaksinave.

Nesër disa nga deputetë do të ulen për herë të fundit, ku mes tyre janë dhe emra të rëndësishëm si Pandeli Majko, Mimi Kodheli, Ilir Beqaj, Vasilika Hysi apo Eglantina Gjermeni dhe pothuajse të gjithë deputetët e opozitës së re. Janë rreth 80 deputetë që do të ulen në ato karrige në seancat e fundit dhe nuk do të rikthehen më në shtator si ligjvënës të Republikës së Shqipërisë.

Më 25 prill Partia Socialiste mori 74 mandate dhe fitoi një mandat të tretë historik, PD u rendit e dyta me 59 mandate, LSI që siguroi vetëm katër mandate dhe PSD me 3 mandate.

( Kliko këtu ) Rendi i ditës i punimeve në parlament

Deputetët nga Grupi Parlamentar i PS që nuk do të jenë më deputetë:

1-ADELINA RISTA

2- ADNOR SHAMETI

3-ALKET HYSENI

4-ALMIRA XHEMBULLA

5-ANASTAS ANGJELI

 6-ANDREA MARTO

 7-ANDUEL XHINDI

8-ARBEN KAMAMI

9-BESNIK BARAJ

10-DITMIR BUSHATI

11-DRITAN BICI

11-EDLIRA BODE

12-EDMOND LEKA

13-EGLANTINA GJERMENI

14-ELONA HOXHA

15-FADIL NASUFI

16-FATMIR VELAJ

17-FIDEL YLLI

18-ILIR BEQAJ

19-LUAN HARUSHA

20-MIMI KODHELI

21-MUSA ULQINI

22-PANDELI MAJKO

23-ROBERT BITRI

24-ROLANT XHELILAJ

25-SADI VORPSI

26-SADRI ABAZI

27-SENIDA MESI

28-SPARTAK BRAHO

29-VASILIKA HYSI

30-VILMA BELLO

31-XHEVIT BUSHAJ

32-ERVIN BUSHATI

33-ARDIT KONOMI

34-ARDIANA JAKU

35-FLORENC SPAHO

36-ARTEMIS MALO

37-TATIANA PIRO (NURCE)

Deputetët që nuk do të rikthehen më në shtator nga Grupi Parlamentar Demokrat

38-MYSLIM MURRIZI

39-RUDINA HAJDARI

 40-ALBAN ZENELI

 41-ARBEN ELEZI

 42-KORAB LITA

 43-ARLIND ÇAÇANI

44-HALIL JAKIMI

45-LIGORAQ KARAMELO

46-HALIT VALTERI

47-BESNIK TROPLINI

48-ARTUR ROSHI

Deputetët që nuk rizgjidhen nga Grupi Parlamentar “I pavarur”

49-YLLI SHEHU

 50-EDLIRA HYSENI

 51-RALF GJONI

 52-ENVER ROSHI

 53-EDIOLA BRAHA

 55-NIMET MUSAJ

 56-ENADA KAPLLANI

57-AMRA BAROVA

Grupi parlamentar "Demokraci dhe drejtësi"

58-EUGEN BOJAXHIU

59-SELAMI JENISHEHRI

60-KRENAR RRYÇI

61-KOÇI TAHIRI

62-KLAJDI QAMA

63-MAJLINDA HALILAJ

64-ERVIS MEÇO

65-RAMAZAN GJUZI

66- EDMOND STOJKU

67-EDMOND RRUSHI

Deputetë të tjerë

68-KUJTIM GJUZI

69-ANDI PËRMETI

70- KOSTAQ PARA

71- ADRIATIK ALIMADHI

72-VASIL STERJOVSKI

73-SUZANA TOPI

74-ERION PICIRI

75-ZEF SHTJEFNI

76- FATJONA DHIMITRI

77-ELDA HOTI

78-NIKOLIN STAKA

79- LEFTER MALIQI

80- REME LALA

( Kliko këtu ) Rendi i ditës i punimeve në parlament

I.K.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?