Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Foto ilustruese

Kosova & Rajoni

Nesër mblidhet Kuvendi i Kosovës, diskuton ecurinë e procesit të dialogut me Serbinë

10 Qershor, 22:28| Përditesimi: 10 Qershor, 22:37

Kuvendi i Kosvës do të mbajë nesër në orën 10:00 një seancë plenare. Mes tjerash në këtë seancë do të diskutohet mbi ecurinë e deritanishme të procesit të dialogut me Serbinë.

Rendi i ditës në seancën plenare:

1. Deklarimet jashtë rendit të ditës,

2. Pyetjet parlamentare,

3. Miratimi i procesverbalit nga seanca e mëparshme,

4. Diskutim mbi ecurinë e deritanishme të procesit të dialogut me Serbinë,

5. Propozim-vendimet për ndryshimin dhe plotësimin e Vendimit nr. 08-V-006, dt. 02.04.2021 për formimin e komisioneve parlamentare,

6. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-003 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr. 06/L-057 për Përgjegjësitë Disiplinore të Gjyqtarëve dhe Prokurorëve

7. Shqyrtimi i Raportit vjetor të Agjencisë për Informim dhe Privatësi për vitin 2020.

Ndërkohë, Bashkimi Europian njoftoi ditën e djeshme se ka ndërmjetësuar datën 15 qershor për takimin e radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Takimi do të mbahet në Bruksel dhe synon normalizimin e marrëdhënieve mes palëve.

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?