Lifestyle

Nga aknet te rrudha e parakohshme, ja pse nuk duhet ta lani fytyrën në dush

6 Shtator, 14:55| Përditesimi: 6 Shtator, 14:57

Sado e përshtatshme që të duket që të heqësh makeup gjatë dushit, kjo në fakt mund të bëjë më shumë dëm sesa mirë për shëndetin e lëkurës tuaj. Lëkura në fytyrën tuaj është shumë më e ndjeshme se lëkura në trupin tuaj, dhe nëse nuk ju pëlqen të bëni dush të ftohtë, është më mirë ta mbani fytyrën tuaj larg uji.

Ja pse diçka aq e zakonshme sa larja e fytyrës në dush mund të mund të bëjë të keni një lëkurë larg të përsosurës.

1. Mund të përkeqësojë aknet.

2. Mund të ndikojë në tonin e lëkurës tuaj.

3. Mund të çojë në rrudha të parakohshme.

4. Mund ta bëjë lëkurën e shëndetshme më të ndjeshme.

J.SH./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?