Programacion

E Hënë
10
Janar
E Martë
11
Janar
E Mërkurë
12
Janar
E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar

Tayna

VIP & Spektakël

Nga Mbretëresha Teuta, te Nexhmije Pagarusha dhe Majlinda Kelmendi, Tayna sjell këngën ‘Heroinat’ dhe ia dedikon grave që lanë gjurmë në historinë tonë

29 Nëntor 2021, 10:46| Përditesimi: 29 Nëntor 2021, 10:57

“Heroinat” është kënga e fundit e Taynës, dedikuar disa prej vajzave dhe grave që kanë lënë gjurmë në mënyrën e tyre në historinë tonë.

Surprizën e saj për fansat zgjodhi ta sillte më 28 nëntor, në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Ajo gjatë këngës rep përmend disa Mbretëreshën Teuta, Majlinda Kelmendin, Shote Galicën, Marigonën, Nexhmije Pagarushën, Vaçe Zelën Elena Gjikën etj.

“Janë heroina në trojet tona”, këndon ajo, ndërsa gjatë videoclipit ajo ka zgjidhur të veshë një fustan të zi dhe një të kuq, duke nderuar në këtë mënyrë ngjyrat e flamurit tonë

J.GJ.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte: