Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Presidenti Alfred Moisiu, kryebashkiaku Erion Veliaj dhe presidenti Bamir Topi

Politikë

Një ditë pas shkarkimit të Metës, Veliaj shfaqet me presidentet Moisiu dhe Topi: Kënaqësi të takohesh me dy qytetarë frymëzues

10 Qershor, 16:24| Përditesimi: 10 Qershor, 16:41

Një ditë pasi Kuvendi miratoi raportin e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliajn, është takuar me dy ish-presidentët, Alfred Moisiu dhe Bamir Topi.

Kryebashkiaku Veliaj, ka publikuar një foto në rrjetet sociale me dy presidentët, të cilën e shoqëron edhe me një shprehje të John Adams.

“Nese veprimet e tua frymezojne te tjeret per te enderruar, mesuar dhe punuar me shume, atehere ti je lider” ~John Adams.Kenaqesi gjithmone takimi me dy presidentet qytetare e frymezues Alfred Mosiu dhe Bamir Topi – Shqiperia e njerezve te mire”, shkruan Veliaj.

 

Me 104 vota pro Kuvendi miratoi  raportin e Komisionit Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta për shkelje të rënda kushtetuese. Në seancën e 9 qershorit morën pjesë në total 114 deputetë ku 7 prej tyre mungonin. Nga këto, 104 votuan pro shkarkimit të Metës, 7 votuan kundër si edhe 3 abstenuan.

J.SH.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?