Programacion

E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar
E Mërkurë
26
Janar
E Enjte
27
Janar
E Premte
28
Janar
E Shtunë
29
Janar
Politikë

Noka pas mbledhjes së grupit: Edhe Tomor Alizoti kërkoi që të kuptohej se PD-ja është në krizë! Ia bëra të qartë Bashës se Kuvendi do të mblidhet

25 Tetor 2021, 16:57| Përditesimi: 25 Tetor 2021, 17:42

 

Deputeti Flamur Noka ka bërë me dije se sërish në mbeldhjen e grupit të PD-së e ka marrë vëmendjen Sali berisha, e ndërsa tha se Lulzim Basha nuk mund të bëjë sikur gjërat në parti po ecin normalisht, pasi sipas tij aktualisht PD-ja është futur në një krizë të thellë. Ai tha se ia ka bërë të qartë Lulzim Bashës se Kuvendi Kombëtar do të mblidhet. 

"Ajo që ndodhi në mbledhje ishte tendenca për të vazhduar te diskutimet e rutinës, ndërkohë që PD është në krizë të thellë, iu kërkua nga Alizoti që të kuptohet që kjo parti është në krizë të thellë dhe që ka nevojë për zgjidhje dhe që nuk duhet fshehur. Berisha ka bërë me dije që shumë shpejt do të mblidhemi për datën e Kuvendit, iu bë me dije edhe Bashës që Kuvendi do të mblidhet për të diskutuar për statutin dhe për t'i dhënë një zgjidhje PD. Kuvendiu nuk është as i Bashës dhe as i Nokës", tha Noka.

 


Lajmi kryesor:

PD mbledh grupin! Alizoti: Rrezikohet ekzistenca e partisë, s'mund të sillemi si në situatë normale! Noka: Do e mbledhim Kuvendin! Basha i prerë: Demokratët s'i përdor dot askush si ‘mish për top’


B.K.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?