Foto ilustruese

Kronikë

Organizonin lojëra fati onlie, arrestohet një i ri në Kuçovë, nisin hetimet për një tjetër

13 Tetor, 08:57| Përditesimi: 13 Tetor, 08:59

Një person ka rënë në prangat e Policisë mbrëmjen e djeshme në Kuçovë dhe një tjetër është proceduar penalisht, të akuzuar për organizim të lojërave të fatit.

Sipas Policisë, në pranga ka rënë Xh.H., 26 vjeç, i dënuar më parë për këtë vepër penale dhe u procedua penalisht E.H., 29 vjeç. Atyre iu sekuestruan 11 tableta, të cilat dyshohet se shërbenin për vendosjen e lotove të sportit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprime të mëtejshme.

J.SH./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?