Programacion

E Hënë
10
Janar
E Martë
11
Janar
E Mërkurë
12
Janar
E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
Sport

‘Pas Andorrës u hap shampanja me hipokrizi’, Kushta për rekordin e Kombëtares: 12 pikë me ekipe sa Astiri

16 Nëntor 2021, 15:02| Përditesimi: 16 Nëntor 2021, 15:04

Rekordi i 18 pikëve të grumbulluara dhe fitorja kundër Andorrës sipas ish-futbollistit të kombëtares dhe Flamurtarit Sokol Kushta nuk kanë asnjë vlerë. Kjo sepse sipas tij ka hipokrizi, pasi 12 pikë janë arritur ndaj skuadrave të dobta si Andorra dhe San Marino.

“Kur u mbyll ndeshja e fundit pashë optimizëm dhe gëzim. U hap shampanja në kampin kuq e zi. Fillova të dëgjoja dhe lexoja komente pafund, dhe thashë me vete: Këta ose nuk dinë fare nga futbolli ose janë hipokritë të mëdhenj. Diskutojnë për një rekord historik të pikëve të marra, por harrojnë që 12 pikë i kanë marrë ndaj dy ekipeve që janë sa Astiri si lagje, dhe 6 pikë ndaj Hungarisë në sajë të Brojës”.

Sipas tij, “askush nuk diskutoi për problemet dhe mënyrën e lojës, sa keq luajtëm. Unë them të ulen me këmbë në tokë dhe të bëjnë analizë të thellë për mënyrën e lojës

Ne.k./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte: