Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Oliver Varhelyi, Luigi Soreca dhe Erion Veliaj

Aktualitet

Pas vizitës në Muzeun Kombëtar, Varhelyi dhe Soreca takohen rastësisht me Veliajn gjatë xhiros së tij me biçikletë

10 Qershor, 12:57| Përditesimi: 10 Qershor, 12:59

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi dhe ambasadori i BE Luigi Soreca, pasi vizituan nga afër Muzeun Kombëtar, restaurimet e të cilit po bëhen me financimin e BE, takuan rastësisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë xhiros së tij me biçikletë.

Ata i “prenë rrugën” kryebashkiakut dhe filluan bisedimet.

Vizita e Varhelyi në Tiranë është për shkak të Samitit të Ballkanit Perëndimor, për të mbledhur bashkë drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës.

J.GJ./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?