Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
Bota

Përpiqet dëshpërimisht të mbajë në jetë nënën me COVID-19 duke i bërë frymëmarrje artificiale, pamjet drithëruese nga India bëjnë xhiron e botës

4 Maj, 10:08| Përditesimi: 4 Maj, 10:11

INDI- Përpjekjet e vajzës e cila dëshpërimisht mundohet të mbajë në jetë nënës e saj, teksa ajo lufton me COVID-19 dhe mungesën e oksigjenit po bëjnë xhiron e botës.

Gojë-gojë, përmes frymëmarrjes artificiale vajza më kot mundohet të “zëvendësojë” aspiratorit, duke i dhënë frymë nënës së saj e cila nuk kishte më shpëtim nga COVID-19.

Sipas mjekëve të spitalit, gruaja e infektuar nga koronavirusi, mbërriti në spital në një gjendje kritike për jetën dhe kur ata do ta trajtonin, ajo kishte vdekur.

Pamjet drithëruese vijnë nga India, e cila po përballet me një valë fatale të COVID-19, duke shënuar rekorde negative infektimesh dhe viktimash çdo ditë.

Spitalet janë në kaos, pacientë humbin përditë jetën nga mungesa e oksigjenit dhe krematoriumet janë të mbingarkuara, kjo është situata që India po përballet përditë në “luftën” e vështirë me COVID-19.

J.GJ./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?