Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
Aktualitet

Pezullimi i punës në Rinas, qytetarët: Do udhëtonim për arsye familjare, s'ishim njoftuar se janë pezulluar fluturimet! Tani do kthehemi në shtëpi

7 Prill, 15:49| Përditesimi: 7 Prill, 16:00

Pezullimi i fluturimeve, si pasojë ndërprerjes së punës nga ana e kontrollorëve të AlbControll ka sjellë një kaos në Aeroportin e Rinasit. Gazetarja e Report Tv, Eliza Gjediku ka folur me qytetarët të cilët shprehen se nuk janë informuar dhe nuk dinë asgjë se çfarë do të ndodhë.

"Në 03:45, na thanë që është çdo gjë në rregull. Do shkoja për arsye familjare. Tani do kthehemi në shtëpi. Po bëhemi gati të shkojnë në fshatrat e Fierit, nuk kemi as makinë", tha një qytetar.  

"Jo sjemi njoftuar se janë bllokuar fluturimet. Udhetoj ne Bergamo, e kisha planifikuar udhetimin ne 1. Ne 12:00 ishim ketu dhe skna lane te hyjme. Sa erdhëm këtu pamjë njerëzit jahstë hde na thanë se slejoheni të hyni se nuk niset avioni", shtoi një tjetër

"Kompania nuk na del të na njoftojë se çdo të ndodhë", tha një tjetër.

"Kompania nuk na jep asnjë zgjidhje", u shpreh një tjetër qytetar për mikrofonin e Report Tv.

Be.K./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?