Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj

Kreu i PD Lulzim Basha

Politikë

Prapaskenat/ Orët e 'revanshit' të mbrëmjes së 25 prillit, Lulzim Basha hapi shampanjën e preu tortën e fitores

5 Maj, 07:15| Përditesimi: 5 Maj, 07:18

Lulzim Basha thotë se nuk i njeh zgjedhjet e 25 prillit, pasi sipas tij, ato janë vjedhur nga Partia Socialiste.

Por në fakt, deri në mesnatën e së dielës, Lulzim Basha mendonte ndryshe.

Sapo u publikua exit polli në TC nga Baton Haxhiu, i cili tregonte një rezultat të ngushtë dhe se në mënyrë surprizë PD kishte arritur të fitonte në Tiranë, Basha doli fytyrqeshur në një deklaratë për shtyp, ku thoshte se vullneti i popullit është në kutitë e votimit.

Pas deklaratës, sipas burimeve të sigurta të gazetës TemA, Basha ka hapur shampanjën në zyrën e vet, duke festuar me njerëzit e tij të ngushtë.

Madje, kanë prerë dhe ngrënë edhe tortën e fitores.

Ata kanë qenë të sigurtë për fitoren e zgjedhjeve dhe nuk e kanë përmbajtur dot veten, edhe pse numërimi i votave nuk kishte nisur ende, sa kanë nisur edhe të bëjnë planet se si do të ndajnë pushtetin.

Madje, sipas burimeve të gazetës, festa ka nisur edhe në televizionin e familjes Berisha, me në krye Çim Pekën dhe drejtuesit e tjerë, të cilët kanë hapur shishet me verë për fitoren e zgjedhjeve.

Por gjithçka ka marrë fund vetëm pak orë më pas, kur janë hapur kutitë e para dhe kur rezultati ka qenë dramatik për PD-në. /TemA

Be.K./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?