Programacion

E Martë
30
Nentor
E Mërkurë
1
Dhjetor
E Enjte
2
Dhjetor
E Premte
3
Dhjetor
E Shtunë
4
Dhjetor
E Diel
5
Dhjetor
E Hënë
6
Dhjetor
E Martë
7
Dhjetor
E Mërkurë
8
Dhjetor
E Enjte
9
Dhjetor
Lifestyle

Pse martesat që kanë nisur me një bashkëjetesë janë më të suksesshme! 5 arsyet

1 Shtator, 22:12| Përditesimi: 1 Shtator, 22:19

Kohët e fundit, më shumë çifte vendosin të bëhen "shok dhome" para se të martohen. Sipas Qendrës Kombëtare për Kërkimin e Familjes dhe Martesës, 66% e çifteve që sot janë të martuara kanë bashkëjetuar më parë.

Edhe pse më parë konsiderohej tabu, tani është bërë krejtësisht e zakonshme.

Bright side ka përgatitur një listë arsyesh pse të jetuarit së bashku para martesës mund të jetë vërtet e dobishme për marrëdhënien tuaj.

Njihni më mirë partnerin

Ndani punët e shtëpisë

Menaxhoni më mirë financat tuaja

Do bëheni më të mirë në zgjidhjen e konflikteve

Nuk keni më frikë nga martesa

B.K./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?