Programacion

E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar
Bota

Për të pestin vit radhazi, Gjermania shpallet 'vendi më i mirë ne botë'

5 Nëntor 2021, 10:02| Përditesimi: 5 Nëntor 2021, 10:05

Gjermania është cilësuar si vendi më i mirë në botë për të pestin vit radhazi sipas një sondazhi ndërkombëtar.

Mbretëria e Bashkuar, nga e dyta, sot renditet në vendin e pestë, e kjo për shkak të rënies së reputacionit të saj global për mirëpritjen e njerëzve të huaj dhe mbrojtjen e mjedisit.

Kanadaja, Japonia dhe Italia vijnë pas Gjermanisë. SHBA gjithashtu u rikuperuan pak nga e dhjeta në të tetën pas përfundimit të presidencës Trump.

Çdo vit që nga viti 2008, Simon Anholt, një shkencëtar politik britanik, dhe anketuesi Ipsos kanë vlerësuar "markat e kombeve" të vendeve duke matur se si ato perceptohen në gjashtë shkallë të ndryshme.

Këto variojnë nga miqësia, toleranca dhe kompetenca e njerëzve të tyre deri te cilësia e tyre e dukshme e jetës.

M.Q./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?