Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor
Politikë

Ralf Gjoni: Është e qartë që Ilir Meta ka dalë nga binarët e Presidentit por çështja e shkarkimit është përplasje mes 'shokësh socialistë'

7 Maj, 11:56| Përditesimi: 7 Maj, 12:36

 

Pas një momenti tensioni me nënkryetaren e Kuvendit, deputeti Ralf Gjoni mori fjalën në seancë plenare dhe e cilësoi thjesht si një konflikt mes dy shokësh socialistë ccështjen e shkarkimit të Metës nga mazhoranca.

"Nuk mund të rri pa i thënë 2 fjalë meqë e njoh shumë mirë marrëdhënien mes Ramës dhe Metës. Kjo nuk është një çështje shtetërore të nderuar kolegë por çështje mjekësore. Kjo është çështje andropauze. Ju lutem ngrini një grup mjekësor për të ekzaminuar shëndetin mendor të këtyre të dyve. Është e qartë që Ilir Meta ka dalë nga binarët e Presidentit. Por le të mbyllet Parlamenti në shtator, dhe ai i shtatorit të ngrejë komisione hetimore dhe ai të shkarkojë Presidentin dhe të zgjedhë të riun", tha Gjoni.

Teksa në fund bëri edhe një propozim që të shikohet edhe mundësia e bërjes monarki të Shqipërisë, Gjoni tha se 'ne nuk i kemi më asnjë sekondë borxh këtyre individëve që po i çajnë...(s'po e them) shqiptarëve;.

K.T.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?