Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Kryeministri Albin Kurti dhe kryeministri Edi Rama

Politikë

Rama nxjerr foton me Albin Kurtin, të përqafuar dhe të buzëqeshur krah njëri-tjetrit

10 Qershor, 21:54| Përditesimi: 10 Qershor, 22:18

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një foto me Albin Kurtin, pas përfundimit të samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Ndonëse marrëdhënia mes kryeministrit Rama dhe Kurtit është me rezerva, duket se me këtë foto, kreu i qeverisë shqiptare ka treguar se marrëdhëniet e tyre personale janë tejkaluar, për shkak të marrëdhënieve mes dy shteteve vëllezër.

Rama ka publikuar foton, ku shfaqet i përqafuar dhe i buzëqeshur krah kryeministrit Albin Kurti. Pas tyre, i buzëqeshur shfaqet edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

 

Shqipëria ishte sot mikpritësja e samitit të radhës të liderëve të Ballkanit Perëndimor i cili u zhvillua në Pallatin e Brigadave. Në këtë samit morën pjesë liderët e Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës.

M.Q./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?