Edi Rama dhe Markus Soder

Politikë

Rama vizitë në Gjermani, takon kryeministrin e Bavarisë: Do fuqizojmë marrëdhëniet ekonomike e tregtare

25 Tetor, 18:36| Përditesimi: 25 Tetor, 18:39

MYNIH- Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Gjermani, ku ka takuar kryeministrin e Bavarisë Markus Soder. Përmes një postimi në 'Facebook', Rama bën me dije takimin me homologun e tij, teksa shkruan Soder mbështet rrugëtimin e Shqipërisë drejt Evropës. Ndër të tjera Rama bën me dije se dy palët do punojmë për të forcuar marrëdhëniet ekonomike e tregtare.

"Takim me Kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder, një aleat i vendosur i Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin europian, me të cilin do të punojmë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare mes Bavarisë e Shqipërisë", shkruan Rama.

SI.E./ReportTv.al
Komento

Komente

  • Johan: 26/10/2021 15:50

    Hap rrugën për konvertimin e patentave zoti kryeministër kjo është diçka e rëndësishme që mundeni ju te bëni

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?