Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
Kultura

Reshjet e shiut dëmtojnë murin e kalasë së Elbasanit, rrëzohen disa gurë në hyrje të saj (VIDEO)

15 Shkurt, 22:51| Përditesimi: 15 Shkurt, 23:53

Reshjet e dendura të shiut por dhe dëbora e rënë gjatë ditëve të fundit kanë dëmtuar murin e Kalasë së Elbasanit. Në hyrje të kalasë janë rrëzuar disa gurë nga muri i kalasë duke sjellë dëmtimin e kësaj vepre historike.

Për shkak të rënies së gurëve institucionet kanë vendosur një shirit për të mos lejuar banorët të afrohen aty pasi mund të rrezikohet që të bien gurë të tjerë.

I.K.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?