Programacion

E Hënë
12
Prill
E Martë
13
Prill
E Mërkurë
14
Prill
E Enjte
15
Prill
E Premte
16
Prill
E Shtunë
17
Prill
E Diel
18
Prill
E Hënë
19
Prill
E Martë
20
Prill
E Mërkurë
21
Prill
E Enjte
22
Prill
E Premte
23
Prill
E Shtunë
24
Prill
E Diel
25
Prill
Politikë

Rriten lehtë votat e PS dhe PD me aleatët në Korçë, në të njëjtat kuota LSI

7 Prill, 23:21| Përditesimi: 9 Prill, 11:00

Në qarkun e  Korçës si PS dhe PD me aleatët kanë njohur një rritje të lehtë në votat me 1 % krahasuar me sondazhin e 3 javëve më parë. Sipas sondazhit të mbrëmjes së sotme të Piepolit për Report Tv, nëse do të votohej sot PS do të merrte 50-54 % të votave e përkthyer në 5-7 mandate. Ndërsa PD dhe aleatët do të marrin 35-39 %  të votave ose 3-5 mandate. E vetmja që nuk ka pësuar ndryshim të votave nga sondazhi i 17 marsit dhe si i sotmi i Piepolit, është LSI që ruan kuotat e 4-8 % të votave ose deri në 2 mandate

B.K.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?