Pamje nga vendi i ngjarjes

Bota

SHBA/ Të shtëna pranë kampusit universitar, 1 person ka humbur jetën 7 të tjerë mbetën të plagosur

24 Tetor, 00:51| Përditesimi: 24 Tetor, 00:54

Një breshëri të shtënash ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në kampusin e universitetit të Uashingtonit ‘Fort Valley’ nga ku mbetën të plagosur 7 persona dhe 1 viktimë.

Ngjarja ndodhi në një festë të zhvilluar nga universiteti jashtë kampusit i cili direkt pas incidentit u mbyll për arsye sigurie.

Gjendja e të plagosurëve sipas mediave vendase është e qëndrueshme ndërsa sa i përket viktims bëhet me dije vetëm që nuk ka qenë student i universitetit.

"GBI Byroja e Hetimit të Gjeorgjisë, po heton një incident me të shtëna që ndodhi në një festë jashtë kampusit në Fort Valley. Gjithsej tetë persona u qëlluan. Nga tetë persona, një person ka vdekur," njoftoi policia.

Universiteti ka anuluar ngjarjet publike të planifikuara për në mëngjes.

Policia vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorit.

G.MO/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?