Programacion

E Premte
20
Maj
E Shtunë
21
Maj
E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj

Foto ilustruese

Kosova & Rajoni

Shifra alarmante nga COVID-19 në Greqi! 108 humbje jete dhe 20.507 raste të reja në 24 orët e fundit

21 Janar, 18:09| Përditesimi: 21 Janar, 18:10

GREQI- 108 qytetarë nuk ia dolën t’i mbijetonin “sulmit” të COVID-19 në Greqi, ndërsa janë regjistruar 20.507 raste të reja në 24 orët e fundit.

Omicron ka “zhytur” botën në një valë të re të pandemisë, duke përcjellë panik në të gjithë botën sidomos nga frika e kolapsit spitalor.

Numri i pacientëve të infektuar që janë të intubuar në spitalet COVID në Greqi është 679, ndërsa vlen të theksohet se 548 prej tyre janë të pavaksinuar, ose pjesërisht të pavaksinuar.

Numri total i viktimave ka shkruar 22.476, ndërsa ai i viktimave është 1.762.870 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë, duke përfshirë edhe përditësimet e ditës së sotme.

J.GJ./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?