Programacion

E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar

Foto ilustruese

Kosova & Rajoni

Rriten infektimet dhe viktimat nga COVID në Greqi! 6,602 të infektuar dhe 86 të vdekur në 24 orë! 630 pacientë të intubuar

26 Nëntor 2021, 19:56| Përditesimi: 26 Nëntor 2021, 20:01

Shifrat e koronavirusit janë rritur gjatë 24 orëve të fundit në Greqi. Autoritetet shëndetësore njoftojnë se janë regjistruar 6,602 raste të reja me koronavirus dhe 86 viktima. Krahasuar me një ditë më parë, kemi 37 raste dhe 8 viktima më shumë.

Prej fillimit të pandemisë Greqia ka regjistruar 914,824 infektime dhe një total prej 17,779 viktimash. Sipas raportimeve të autoriteteve shëndetësore në vend, 630 pacientë ndodhen në intubim, ndërsa mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.

Mësohet se nga pacientët e intubuar, 506 prej tyre janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar, ndërsa 124 prej tyre janë të vaksinuar plotësisht. Kujtojmë se dje në Greqi u regjistruan 6,565 raste dhe 78 viktima. Sakaq, autoritetet vijojnë me thirrjet ndaj qytetarëve që të vaksinohen.

M.Ç/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?