Programacion

E Martë
30
Nentor
E Mërkurë
1
Dhjetor
E Enjte
2
Dhjetor
E Premte
3
Dhjetor
E Shtunë
4
Dhjetor
E Diel
5
Dhjetor
E Hënë
6
Dhjetor
E Martë
7
Dhjetor
E Mërkurë
8
Dhjetor
E Enjte
9
Dhjetor
Kronikë

VIDEO/Zjarri në një punishte druri në Gjirokastër, punonjësit ranë në kontakt me bombolën e gazit teksa po punonin me oksigjen! Nuk ka të lënduar

24 Tetor, 12:23| Përditesimi: 24 Tetor, 14:58

GJIROKASTËR-Një zjarr masiv ka rënë në një punishte të përpunimit të drurit në Gjirokastër. Shkak për rënien e zjarrit ka qenë një bombën gazi që është prekur gabimisht nga punonjësit që po punonin me oksigjen.

Punishtja ndodhet në asin Gjirokastër-Tepelene pranë Viroit, ndërsa forcat zjarrfikëse kanë shuar flakët.

Zjarri shpërthur në momentin ku punonjësit po punonin me oksigjen për çmontimin e materialeve metalike dhe në atë moment kanë ndeshur në një bombol gazi duke shkaktuar zjarr të madh.

Fatmirësisht nga zjarri nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dëme të mëdha materiale.

I.K./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?