Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj
Aktualitet

Shpërthen në flakë pusi i naftës i kompanisë 'Anio Oil' në Ballsh, plagoset rëndë punëtori

3 Maj, 09:20| Përditesimi: 3 Maj, 12:05

FIER- Një pus nafte ka shpërthyer në flakë në Rafineritë e Ballshit dhe si pasojë ka mbetur i plagosur një punëtor.  Për momentin ai është në spitalin e Fierit nën mbikqyrjen e mjekëve. Ndërkohë që mendohet se mund të dërgojë për në Tiranë për mjekim të specializuar.

Ende nuk janë qartësuar rrethanat në të cilat ka ndodhur shpërthimi. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Qafa e Kashit.

Sipas informacioneve paraprake, zjarri ka shpërthyer në një stacion pompimi të naftës. Punëtori i plagosur është V. B, 50-vjeç, punonjës i kompanisë 'Anio Oil'.

"Sot rreth orës 07:30, në vendin e quajtur "Qafa e Kashit", në një firmë private nafte, gjatë procesit të punës, në tubacionin e furnizimit ka marrë flakë në sipërfaqe një depo e dekantimit të naftës. Për pasojë ka marrë djegie sipërfaqësore një punëtor i kësaj kompanie, shtetasi V. B., rreth 50 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes", thuhet në njoftimin e policisë.

K.T.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?