Programacion

E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar
E Mërkurë
26
Janar
E Enjte
27
Janar
E Premte
28
Janar
E Shtunë
29
Janar
E Diel
30
Janar
E Hënë
31
Janar
E Martë
1
Shkurt

Foto ilustruese

Kronikë

Itali/ Shqiptari kapet me 21 kg kokainë në makinë, arrestohet nga policia! Droga me vlerë 3 milionë euro

14 Janar, 09:00| Përditesimi: 14 Janar, 09:14

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi u kap me 21 kg kokainë në makinë. Sipas mediave italiane, shqiptari i cili ishte nën vëzhgim prej disa kohësh, u përplas me një mjet tjetër gjatë arratisjes.

Gjatë ndjekjes, shqiptari hodhi nga dritarja e makinës kokainën, të cilin policia italiane e sekuestroi. Nëse droga do të shitej në treg, do të kapte vlerën e 3 milionë eurove.

Tashmë shqiptari do të përballet me akuzat e trafikut të drogës dhe rezistencë ndaj autoriteteve italiane. Identiteti i tij ende nuk bëhet me dije.

M.Ç/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë: