Festa dhe kartoni i Francesco Camarda

Sulmuesi i Milanit bëhet futbollisti më i ri italian që luan në Champions League

22 Tetor, 21:06| Përditesimi: 22 Tetor, 21:07

Milani fitoi 3-1 kundër Club Brugge në ndeshjet e treta në Champions League. Në këtë sfidë për kuqezinjtë 15 minuta në fundin e saj debutoi edhe Francesco Camarda. Në moshën 16 vjec e 226 ditë, ai bëhet italiani më i ri që luan në Champions League.

16-vjeçari Francesco Camarda mendoi se u bë edhe golashënuesi më i ri ndonjëherë në Ligën e Kampionëve në debutimin e tij me Milanin. Goli i tij në minutën e 87 u anulua për pozicion jashtë loje, me djaloshin që u ndëshkua me karton të verdhë për heqjen e fanelës.

Lajmi kryesor:

Champions League/ Real përmbys 5-2 Dortmundin, Milan merr fitoren e parë! Juventus humbet në shtëpi, fiton Arsenal e Monaco