Programacion

E Hënë
10
Janar
E Martë
11
Janar
E Mërkurë
12
Janar
E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar

Foto ilustruese

Bota

Të shtëna me armë zjarri në një shkollë të mesme në Michigan të SHBA, humbin jetën 1 mësues dhe 3 nxënës, plagosen 6 të tjerë! Arrestohet autori, një nxënës 15 vjeç

30 Nëntor 2021, 20:52| Përditesimi: 30 Nëntor 2021, 22:19

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Michigan të SHBA, ku 4 persona kanë humbur jetën dhe 6 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas nëj sulmi me armë zjarri në një shkollë të mesme.

Viktima kanë mbetur 1 mësues dhe 3 nxënës, ndërsa policia mundi të vërë në pranga autorin e dyshuar, një 15-vjeçar, nxënës në shkollë. Nuk dihen ende motivet  e këtij sulmi ndërsa Policia ka evakuuar të gjithë zonën ku ndodhi ngjarja.

Personat e plagosur janë dërguar në spital ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

J.SH./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte: