Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Tritan Shehu gjatë takimit në Përmet

Politikë

Tritan Shehu me fasonët në Përmet: Rrisim pagën minimale për punëtoret, lehtësojmë faturat e biznesit nga çmimet e larta dhe taksat

2 Prill, 09:27| Përditesimi: 2 Prill, 09:32

 

Drejtuesi politik i PD për Qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu, zhvilloi sot një takim me bizneset prodhuese të konfeksioneve dhe paketimit në Përmet.

Gjatë bashkëbisedimit, Shehu u ndal te programi i PD-së për biznesi , ku shpreh se janë parashikuar një sërë politikash lehtësuese.

“Ulja e taksave do të stimulojë hapjen e vendeve të reja të punës, veçanërisht  në qytetet ku punësimi është një barrë e madhe sociale", tha Tritan Shehu.

Më tej ai tha se PD synon rritjen e pagës minimale në të paktën 36 mijë lekë për punëtorët, që do të shoqërohet, sipas Shehut, edhe me uljen e çmimit të naftës, energjisë elektrike e shumë taksave të tjera.

"Kjo pagë merr vlerë si për punëtorin, edhe për biznesin dhe nuk bëhet barrë, pasi qeveria e PD do ta shoqërojë rritjen e pagës minimale me politika të tjera lehtësuese për biznesin, uljen e çmimit të naftës, të energjisë elektrike dhe të shumë taksave të tjera që u zënë frymën biznesit prodhues”, shtoi Shehu.

J.SH./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?