Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj

Foto ilustruese

Aktualitet

Ulje temperaturash, si do jetë moti për sot

4 Maj, 07:42| Përditesimi: 4 Maj, 07:46

Vijon moti me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin, kushte të cilat mbeten prezente deri pas mesditës kur vranësirat bëhen më të dendura por sërish vendi rrezikohet vetëm nga ndonjë shi afatshkurtër dhe kryesisht në zona të izoluar në Lindje të vendit.

Temperaturat e ajrit vijojnë me rënie prej 1-2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke ulur vlerat minimale dhe maksimale në rang territori NGA 7°C në 24°C.                                                        

Era do vijojë të fryjë e lehtë në tokë por mesatare në bregdet ndërsa disi më e fortë paraqitet era në hapësirat detare të Jonit ku pritet shpejtësia prej 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor gjatë gjithë ditës DUKE ruajtur në brigjet detare dallgëzimin 3 – 4 ballë.

Rajoni dhe Europa: Europa Perëndimore dhe pjesërisht Rajoni i Mesdheut do të paraqiten me mot të kthjellët. Ndërsa pjesa tjetër e kontinentit do të përfshihet nga vranësira të shpeshta, të cilat herë pas here pësojnë zhvillim duke sjellë reshje të pakta shiu.

Be.K./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?