Programacion

E Hënë
10
Janar
E Martë
11
Janar
E Mërkurë
12
Janar
E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar

Foto nga Prishtina, Kosovë

Kosova & Rajoni

Valle, kostume popullore dhe piktura në sheshe, Prishtina 'vishet' kuqezi në Ditën e Pavarësisë (FOTO)

28 Nëntor 2021, 15:39| Përditesimi: 28 Nëntor 2021, 15:49

Prishtina në ditën e pavarësisë së Shqipërisë u "vesh" kuqezi!

Me veshje popullore edhe valle, kanë festuar qytetarët e Prishtinës festuan bashkë me ne ditën e flamurit. Sheshet e qytetit u "pushtuan" nga elementet kulturore dhe traditat e vendin tonë, duke kremtuar në këtë mënyrë 28 nëntorin.

Në fotografitë e mëposhtme duket qartë festa në Kosovë./ Foto të marra nga REL

SI.E.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte: