Programacion

E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar
Sociale

VIDEOLAJM/ Dëbora krijon probleme në Qafë Thorë-Theth, furgoni ngec në rrugë, bllokohen turistët

30 Nëntor 2021, 13:28| Përditesimi: 30 Nëntor 2021, 13:29

Në aksin rrugor Qafë Thore-Theth janë krijuar dhe problematikat e para për shkak të reshjeve të dëborës. Mjetet ecin me vështirësi për shkak të prezencës së borës dhe ngricave në rrugë, ndërsa një furgon ka ngecur në rrugë duke mos lëvizur dot dhe bllokuar qarkullimin.

Dhjetëra vizitorë vendas e turistë të huaj që kanë kaluar fundjavën në Theth, sot, kanë mbetur të bllokuar si pasojë e borës së rënë dhe automjeteve të papërshtatshme për qarkullim në rrugë malore!

Pas disa orë përpjekjesh të Rojes Mjedisore të Thethit dhe banorëve të zonës është bërë e mundur kalimi i të gjithë udhëtarëve!


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


I.K.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?