Programacion

E Hënë
10
Janar
E Martë
11
Janar
E Mërkurë
12
Janar
E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
Bota

VIDEOLAJM/ I infektuar me COVID, Presidenti çek 'bekon' kryeministrin e ri i 'burgosur' në një kub xhami

29 Nëntor 2021, 10:02| Përditesimi: 29 Nëntor 2021, 10:10

Pandemia e koronavirusit ka detyron përshtatje jo vetëm në jetën e përditshme por edhe në ceremonitë shtetërore në të gjithë vendin.

Një histori e rrallë na ka ardhur nga Çekia.  Presidenti çek - Milos Zeman - ka emëruar kryeministrin e ri të vendit, Petr Fiala, liderin e Partisë Demokratike Qytetare, i mbyllur në një kuti xhami, në rezidencën presidenciale pranë Pragës.

Zeman rezultoi pozitiv me koronavirus në fillim të kësaj jave dhe aktualisht po shërohet nga një qëndrim i gjatë në spital për shkak të problemeve shëndetësore të stomakut.

K.T./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte: