Programacion

E Martë
30
Nentor
E Mërkurë
1
Dhjetor
E Enjte
2
Dhjetor
E Premte
3
Dhjetor
E Shtunë
4
Dhjetor
E Diel
5
Dhjetor
E Hënë
6
Dhjetor
E Martë
7
Dhjetor
E Mërkurë
8
Dhjetor
E Enjte
9
Dhjetor
Kronikë

Vijojnë ndryshimet në Policinë e Shtetit, lëvizje shefash në drejtorinë e Korçës! Priten edhe në atë të Tiranës

25 Tetor, 13:04| Përditesimi: 25 Tetor, 13:22

Pas rokadës që ndodhi mes Policisë Korçë dhe Elbasan pak ditë më parë në nivele të drejtuesve të tyre mes Gjovalin Lokës dhe Ardian Çipës, nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ndryshimet kanë vijuar edhe në shefat e sektorëve të policisë së Korçës. Po brenda kësaj jave Gledis Nano pritet të bëj publik edhe ndryshimet në radhët e shefave të komisariateve në Tiranë dhe qarqe të tjera në vend.

Konkretisht në Policinë Korçë, zëvendës drejtor emërohet Ermal Muça duke zëvendësuar Ilir Prodës, i cili kalon po në të njëjtin post por në Policinë e Elbasanit.

Deri në ardhjen e shefit të ri të komisariatit të Korçës, kompetencat i kanë kaluar shefit të krimeve të tij komisariati, Qemal Hoxha.

Ndërsa Klement Pikulli i cili është pezulluar nga detyra për shpërdorim detyre pak ditë më parë do të zëvendësohet nga Eduart Liço, deri në emërimin e përgjegjësit të ri të sektorit të qarkullimit të Korçës

Më 18 tetor, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano bëri ndryshime të drejtuesve të strukturave vendore dhe qendrore të Policisë së Shtetit. Ndryshimet kanë ndodhur thuajse në çdo qark, përveç Beratit. Këto lëvizje do i paraprijnë ndryshimeve të tjera që do të bëhen në drejtuesit e tjerë të Policisë, në nivel vendor.

I.K./ReportTv.al
Komento

Komente

 • Alb: 26/10/2021 10:26

  Nje vrime ne uje po behet ne policine e shtetit. Thjesht riciklim i te njejtit produkt. Imazhi i policise shqiptare eshte nen nivelin zero. Arrogance , injorance , paaftesi profesionale dhe pa integritet karakterizohen punonjesit e saj. Jemi shume larg policise te vendeve europiane ku policia eshte partneri me i mire i qytetarit ndersa be Shqiperi rruaj xhepat se ti boshuan.Shume trishtim.

  Përgjigju
 • Turp: 25/10/2021 21:54

  10 fish do shtohen ngjarjet me kto levizjet Dhe shikojini mire cfare emrash.. Te gjithe te lidhur me bandat. Klikoni emrat dhe shikojeni me ca c'eshtjesh Jane perfshire !!! Ptuuuuuu plera, sbete nje gje te mire per kte popull

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?