Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj

Viktima Benard Tonuzi dhe autori Florjan Tonuzi

Aktualitet

Vrau vëllanë me thikë në Maqellarë, burg për Florjan Tonuzin, justifikohet para gjykatës: Nuk di ç’kam bërë, nuk isha i vetëdijshëm

3 Maj, 17:12| Përditesimi: 3 Maj, 17:26

Gjykata e Dibrës ka vendosur masën ‘arrest me burg’ për Florjan Tonuzin, i cili vrau me thikë të vëllanë disa ditë më parë në Maqellar të Dibrës. Vetë Florjan Tonuzi është shprehur i pavetëdijshëm për veprimin makabër të kryer duke thënë para gjykatësit se nuk e di se çka bërë.

“Nuk di se ç’kam bërë, nuk isha i vetëdijshëm për aktin e kryer”, tha 26-vjeçari para trupit gjykues.

Florian Tonuzi, 26-vjeç, është përdoruesi i drogës dhe mendohet se vrasjen mund ta ketë kryer nën efektin e saj. 26-vjeçari vrau me thikë të vëllanë 23 vjeç Bernard Tonuzin kur po ktheheshin  në banesë, pasi kishin qenë tek lokali i tyre në qendër të fshatit dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes. Arrestimi i tij u bë një ditë më pas, ku shkoi në varrimin e të vëllait. Ai u pa nga familjarët, të cilët lajmëruan policinë duke bërë të  mundur arrestimin e 26-vjeçarit.

Florian Tonuzi rezulton një person problematik, ndërsa para një viti kishte ushtruar dhunë edhe ndaj të atit, ngjarje për të cilën ka vuajtur dënimin.  

I.K./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?