Programacion

E Premte
20
Maj
E Shtunë
21
Maj
E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
Sport

Xhudistja Distria Krasniqi fiton medalje të artë në Portugali në 'Grand Prix'

28 Janar, 21:22| Përditesimi: 28 Janar, 22:27

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka fituar medalje të artë në garën “Grand Prix” që po zhvillohet në Portugali, njofton Federata e Xhudos e Kosovës.

Krasniqi mposhti në finale garuesen kroate, Ana Viktorija Puljiz.

Vitin e kaluar Krasniqi kishte fituar medalje të artë në Lojërat Olimpike, që u zhvilluan në Tokio të Japonisë.Më 18 dhjetor, 2021, Krasniqi u shpall xhudistja më e mirë në botë nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos.

Përzgjedhja e saj u bë përmes një votimi të organizuar nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos.

Ora 22:26
Krasniqi fitoi medaljen e artë, Meta: Urime së artës Distria

Presidenti Ilir Meta ka uruar xhudisten Distria Krasniqi për medaljen e artë që ka fituar në garën “Grand Prix” në Portugali.

“Urime së artës Distria Krasniqi”, shkruan Meta.

Ora 22:05
Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë, Osmani: Krenare, është bërë ikona e Kosovës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pas triumfit të Distria Krasniqit e cila rrëmbeu medaljen e artë në Portugali.

“Disi jonë fitoi medaljen e artë në Grand Prix të Portugalisë. Krenare që sportistët tanë vazhdimisht po demonstrojnë formë fantastike në gara ndërkombëtare, duke e nderuar veten dhe shtetin.

Distria është fytyra e shtetit tonë, ajo është nderi dhe krenaria! I lumtë që me sukseset e saj prej kohësh është bërë ikona e Kosovës së sotme”, shkruan Vjosa Osmani.

//ReportTv.al
Komento

Komente

 • Rexhep Tyt Pyk Leka [ kepi ]: 29/01/2022 21:22

  O Berlinez fshati po réndësi ka që ky Shqiptar krenohet me vajzën e ndritur që nderon kombin Shqiptar. Se drejtshkrim nuk po bëjm ktu mbase besi është nxituar e ka bër gabime në drejt shkrim. Po dhe ti o Berlinez vër pseudonim Shqiptar o fshatar.

  Përgjigju
 • Shqipe: 29/01/2022 13:26

  Bravo jeni e mrekullueshme nje komb kreohet me ju

  Përgjigju
 • Vedati Skopje: 29/01/2022 03:53

  Jemi krenar me ju shqipe vec perpara vajza

  Përgjigju
 • besi: 28/01/2022 22:04

  Bravo n’a neruet shqiptarine

  Përgjigju
  • Berlinezi: 28/01/2022 23:18

   O ti besi Shko e ulu edhe njehere ne Bangat e Shkolles dhe meso te shkruash Shqip.

 • Sondazhi i ditës:

  Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?