Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor
Aktualitet

Zbulohet itinerari/ Prej ditësh të larguara nga shtëpia, nuk ka abuzim seksual te vajzat e mitura (VIDEO)

5 Janar, 14:58| Përditesimi: 5 Janar, 16:59

Të tjera detaje janë zbuluar nga historia e ikjes nga shtëpia prej ditësh e dy vajzave të mitura në Tiranë.

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta raporton se nga deklarimet dhe ekzaminimet e deritanishme mësohet se nuk ka asnjë abuzim seksual me vajzat. Ata kanë ikur me autobus fillimisht në Sarandë. Kanë qëndruar atje deri sot. Sot nga Saranda me fugon kane udhëtuar për në Përmet. E njohin zonën pasi kanë udhëtuar e hera të tjera me prindërit. Gjyshërit i kanë nga Gjirokastra.

Vajzat do u dorëzohen prindërve pas afro 1 ore ose maksimumi 2 në Policinë e Tiranës. Po sillen nga Përmeti pasi kanë përfund veprimet.

Ndërkohë që ato i qëndrojnë versionit të largimit me dëshirë. Edhe nga telefonat që u janë kontrolluar sipas policisë deri tani s'kanë kontakte me djem apo person që do mund ti trafikonte.

K.T.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?