Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj
Politikë

Zgjedhjet e 25 prillit, Basha takim 90 minuta me shefen e misionit të OSBE-ODIHR, pas saj i shkon në zyrë ambasadori italian

3 Maj, 10:03| Përditesimi: 3 Maj, 12:02

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me shefen e misionit të OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit, Ursula Gacek. Takimi është zhvilluar në selinë blu, bëjnë  me dije burime për gazetaren e Report Tv, Danjela Maloku, ku të pranishëm ishin edhe dy përfaqësuesit e PD-së, Oerd Bylykbashi dhe Ivi Kaso.

Fokusi është pikërisht zgjedhjet e 25 prillit, në një kohë kur OSBE-ODIHR pritet që të nxjerrë raportin përfundimtar mbi parregullsitë dhe rekomandimet e tyre mbi procesin zgjedhor. Në raportin paraprak, OSBE dhe Këshilli i Evropës deklaroi se po rivendoset besimi te zgjedhjet duke theksuar se procesi i votimeve në 25 prill ishte transparent dhe i qetë.

Ky takim vjen në një kohë kur Rama ka fiituar zgjedhjet duke marrë 74 mandate, kurse opozita akuzon se u janë vjedhur votat.

Ora 11:59
Pas shefes së misionit të OSBE-ODIHR, ambasadori italian i shkon në zyrë Bashës

Ambasadori italian, Fabricio Buci ka zhvilluar një takim me kryedemokrati Lulzim Basha në selinë e PD-së. Ky takim ka zgjatur rreth 1 orë dhe vjen pas takimit që Basha zhvilloi me shefen e misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gaçek.

Ora 11:29
Përfundon takimi i Bashës me shefen e misionit të OSBE-ODIHR

Përfundon takimi i kryedemokratit Lulzim Basha me shefen e misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gacek. Në përfundim të takimi, Gacek ka zgjedhur që të mos flasë për mediat.

B.K./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?