Programacion

E Premte
20
Maj
E Shtunë
21
Maj
E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj

Spitali Vlorë

Shëndeti

COVID 'mbyt' shkollat e Vlorës! 10% e mësuesve të karantinuar, 150 nxënës të infektuar! Epidemiologu: 60% e testimeve dalin pozitive, por shifrat ishin të pritshme

20 Janar, 11:14| Përditesimi: 20 Janar, 13:26

Infektimet nga varianti Omicron kanë krijuar një situatë të rëndë në shkollat e Vlorës. Report Tv ka mësuar se 120 mësues nga 1200 mësues gjithsej janë të karantinuar, ndërkohë që nga 15 mijë nxënës, 150 nxënës janë aktualisht të infektuar.

Edhe në Vlorë si në gjithë vendin rastet me të prekur nga COVID 19 janë shtuar. Sipas epidemiologut Agron Bashllari pyetur këtë të enjte kjo ishte e pritshme.

"Edhe shifrat janë brenda pritshmërive. Raste ditore janë 121 nga 210 testime", thotë epidemiologu.

Sa i takon Janarit, Bashllari thotë se në Vlorë kapen shifrat 1200 të infektuar.  Aktualisht gjendja e të infektuarve është me simptoma gripale të lehta.

"Ka edhe hospitalizime, por për kujdes ambulator, jo të shtruar"

Nga ana tjetër, me gjithë shtimin e rasteve, Vlora po vazhdon jetën e shkujdesur. Masat në fuqi, edhe këtë janar nuk zbatohen. Grumbullimet apo përdorimi i maskës nuk zbatohen.

K.T./ReportTv.al
Komento

Komente

 • @PeCON: 20/01/2022 14:22

  O Peco harrove dhe Taqon mikrokirurgun me te mire ne Shqiperi se Krenar shoferi s,ka as nafte me se ja mer vellai qe punon taksixhi.Bruna nuk i di keto se me cica kokes do i rinte

  Përgjigju
 • Pëçua: 20/01/2022 11:49

  Vetem Doktor Besnik Dervishi nga Sevasteri, dhe Shoferi i nderuar Zotriu Krenar Malaj nga Tepelena e mbledhin këtë punën e Covid ne Vlore, njeri e përzë me vrap sa ta lodhi dhe tjetri e kap me sirena ndezur dhe me shpejtesi direkt per ne vend ngjarje.

  Përgjigju
 • Vlore: 20/01/2022 11:18

  Po normal do i mbyse Omicroni se nuk zbaton askush masat.as mesuesit e drejtuesit ne asnje vend e institucion.

  Përgjigju
  • Vlonjati: 20/01/2022 11:56

   Mesueset ne pjesen me te madhe e kane mendjen te reklamojn tangat kush i ka me te shtrenjat, dhe te bëjnë paradë mode.Arsimi ne vlore eshte burdello.

 • Sondazhi i ditës:

  Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?