Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor
Aktualitet

Hajdutët terrorizojnë fshatin e Nartës, 3 vjedhje brenda natës! Banorja: Më erdhën në banesë, desh më vranë

3 Shtator 2020, 17:21| Përditesimi: 3 Shtator 2020, 17:37

I braktisur nga moshat e reja, fshati Nartë është bere pre e vjedhjeve te shumta. Në harkun kohor të disa muajve janë disa shtëpi të vjedhura, dhe kryesisht banesat e atyre qe janë në emigrim.

Fshati Nartë, vetëm 7 km nga qyteti i Vlorës, i banuar kryesisht nga mosha të treta është parë si pikë e dobët dhe e lehtë për hajdutët.

Vetëm mbrëmjen e datës 1 janë vjedhur 3 banesa, më shumë se materialet e vjedhura tek banorët rëndon frika.

 “Shtëpinë e kam vetëm nga rruga “ish-Zyrat e Kooperativës”. Tashti erdhi njëra e më thotë që më vodhën frigoriferin, është bërë shumë e frikshme”,  thotë një banore e fshatit në Nartë.

“Të gjitha ata që deshën i morë,televizorin, aparatin që masja tensionin, veglat e punës së djalit,  të gjitha ato që deshën i morën. Tani vodhën prapë dhe një çupen e një kushërirës time”,  shprehet një zonjë tjetër.

“3 shtëpi në hyrje të fshatit njëra-pas tjetrës u vodhën, 70 %  e shtëpive janë të pabanuara”, shprehet kryeplaku i fshatit.

Kam 7 vjet marr njeri dhe fle unë”,  thotë një e moshuar

“Kam bërë shtëpitë me dy dyer, kastile nga frika. Rrimë me frikë në shtëpinë tonë çfarë do të bëjmë”, thotë një banor tjetër.

Burime zyrtare nga policia e Vlorës bëjnë me dije se për rastet në fjalë kater persona të shoqëruar të dyshuar si të përfshirë në vjedhje. Ndërsa po punojnë për verifikimin e rasteve.

I.K.//ReportTv.al
Komento

Komente

 • Lani: 03/09/2020 20:10

  Çudi se si vjedhin në Vlorë

  Përgjigju
 • USA: 03/09/2020 19:48

  Ja per kete shtrese popullsie qe me te vertete kane nevoje per prezencen e shtetit vetem nje koment nga Pluto qe me te drejte thote qe armatosu vriti ato qelbesira qe vjedhin per te blere droge apo te mbushin telefonat.Te ishte lajm politik gjithe zagaret e paguar komentojne.

  Përgjigju
 • pluto: 03/09/2020 18:45

  SHKO e merr arme ne polici dhe po erdhen ja permbledh ne balle......

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?