Albert Nikolla dhe Vjollca Braho

Politikë

Ka ndryshime në Qeveri, Vjollca Braho emërohet zëvendësministre e Shëndetësisë, ish-drejtoresha e ISHSH! Ikën Albert Nikolla

24 Nëntor, 12:32| Përditesimi: 24 Nëntor, 12:35

Teksa Këshilli i Ministrave është ende në mbledhje ka dalë vendimi i parë.

Report Tv ka mësuar se është liruar nga detyra Albert Nikolla dhe në vendin e tij si zv/ ministër i Shëndetësisë është emëruar Vjollca Braho, e cila deri tani ka qenë në krye të Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor.

K.T./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?